Září 2010

Miles Quaritch

28. září 2010 v 13:50 | Neytiri |  Lidé RDA a Vědci
Plukovních Quaritch je hlavním záporným charakterem vysokorozpočtového filmu Avatar z konce roku 2009.

Je to velitel bezpečnosti těžební základny "Pekelná brána" společnosti RDA na měsíci Pandora v souhvězdí Alpha Centauri. Quaritch je velmi disciplinovaný voják, se silným smyslem pro provinnost, který před příletem na měsíc sloužil bez jediného škrábnutí na nejrůznějších misích např. v Africe.

Ale jak později říká Jakeovi, hned první den po svém příletu na Pandoru málem zemřel, z tohoto setkání mu na tváři zůstaly nepřehlédnutelné jizvy. Od velení tehdy dostal možnost vrátit se na Zemi, ale on to odmítl a později byl povýšen na velitele bezpečnosti pro celou základnu a tedy i Pandoru.

Od té doby pravidelně tvrdě posiluje, aby, jak říká, v nízké gravitaci nezměkl a prales ho nesežvejkal a nevy...l jako mnohé jeho podřízené. Quaritch je velmi pohotový voják, který není nikdy ničím zaskočen.Max Patel

28. září 2010 v 13:48 | Neytiri |  Lidé RDA a Vědci
Max Patel je zaměstnancem RDA, pracuje pod doktorkou Augustínovou a je i jejím zástupcem ve vědeckém oddělení. Dohlížel přímo na vývoj Avatarů a i na všechny výzkumy na Pandoře.
Skoro pokaždé ho pokáte s brýlemi na obličeji a oblečeného v bílém plášti. Není sice nejvyšší postavy ani svalnaté, ale ani není žádný prcek. Jeho největší předností je jeho intelekt, vyzná se především v medicíně. Je vstřícný, dá se mu věřit a nikdy by nezradil své přátele. I když pracuje pro nadnárodní těžařskou korporaci je schopný uchovat si rozlišovat dobro od "dobra RDA".