Jake Sully

13. června 2010 v 19:04 | Neytiri |  Na'vi
jake


Jake byl mariňákem, který se díky válce dostal na invalidní vozík. Mít dost peněz, nebyl by to problém a páteř by mu byla vyléčena, ale ty on, jako válečný veternán, neměl. Když mu zemře bratr, dozví se, že jedna bohatá korporace by pro něj měla práci, stejnou práci, kterou měl dělat jeho bratr. Má to jeden háček, do práce musí ze Země dojíždět cca 5 světelných let na měsíc Pandora v souhvězdí Alpha Centauri.

Jak říkají jiní žoldáci, když ho na místě uvidí, je to špatný vtip, Pandora je totiž velice nepřátelské místo pro život a chromý člověk tu vlastně nemá co dělat, tedy až na jednu práci. Tou je řízení geneticky kompatibilního avatara vypěstovaného z mixu lidské a mimozemské DNA tamních domorodců-Na'vi, protože byl avatar velmi drahý, dostal práci místo svého bratra právě Jake Sully, jako jediný byl biologicky dostatečně podobný.

Soukromá společnost (RDA) chce na tomto měsíci těžit vzácný kov-Unobtainium (jedno kilo se cení na 20 milionů dolarů), ale v tom jim přirozeně místní domorodci brání. Pomocí avatara, vypadajícího přesně jako Na'vi, by se snad dalo najít nějaké diplomatické řešení...

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Ale, jak už to tak bývá, nakonec se bude muset bojovat. Jake se však během tří měsíců pobytu zamiluje do místní princezny Neytiri a rozhodne se jí pomoci i navzdory faktu, že tak vlastně zrazuje vlastní lidi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama