Červen 2010

Grace Augustine

28. června 2010 v 18:50 | Neytiri |  Lidé RDA a Vědci
Grace Augustine

Grace Augustine je vrchní doktorka vědeckého týmu na Pandoře. Zde s velkým odhodláním studuje rozmanitost mimozenských organismů a její vzájemně dokonalou symbiozu, především ale řídí samotný program AVATAR.

Stará se o úspěšné přiřazení Avatarů ke každému z vybraných členů jejího týmu. A protože Jake je bývalý mariňák není Grace nadšená. Grace se hlavně snaží udržet na uzdě žoldáky společnosti RDA, kteří Pandoru devastují.
Grace je velmi chytrá, ctižádostivá a přesto milá.

Život Tsu'Teye

14. června 2010 v 20:30 | Neytiri |  Na'vi
Tsu Tey

Jeden z nedůvěřivích Navi. Byl proti tomu, aby byl Jake přijat do kmene a v první části filmu se Jakeovi neustále posmívá. Když se však Jake ukáže jako Toruk Makto bojuje spolu s ním.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

V závěrečné bitvě je zastřelen jedním z vojáků RDA kulometem dvaceti kulkami a padá do přírody.

Eytukan

14. června 2010 v 19:09 | Neytiri |  Na'vi
Eytukan

Eytukan je vůdcem kmene Omaticay s polu se svou ženoe Mu´at rozhoduje o všem možném v Kmeni. Po příchodu RDS s toho není zrovna nadšený, ale i přes to dovoluje zůstat Jakovi a učit se.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Eytukan je zabit při útoku na rodný strom při čemž se Neytiri stává jeho nástupkiní jakožto jeho dcera.

Mo'at

13. června 2010 v 20:06 | Neytiri |  Na'vi
mo´at
 Mo'at je Tsahik Na´viského kmene Omaticay.Je velmi moudrá a učená.Je to žena vůdce kmene
Eytukana a matka Neytiri.Po příchodu Jake Sullyho rozhodne že ho Neytiti bude učit spůsobům kmene.

Jake Sully

13. června 2010 v 19:04 | Neytiri |  Na'vi
jake


Jake byl mariňákem, který se díky válce dostal na invalidní vozík. Mít dost peněz, nebyl by to problém a páteř by mu byla vyléčena, ale ty on, jako válečný veternán, neměl. Když mu zemře bratr, dozví se, že jedna bohatá korporace by pro něj měla práci, stejnou práci, kterou měl dělat jeho bratr. Má to jeden háček, do práce musí ze Země dojíždět cca 5 světelných let na měsíc Pandora v souhvězdí Alpha Centauri.

Jak říkají jiní žoldáci, když ho na místě uvidí, je to špatný vtip, Pandora je totiž velice nepřátelské místo pro život a chromý člověk tu vlastně nemá co dělat, tedy až na jednu práci. Tou je řízení geneticky kompatibilního avatara vypěstovaného z mixu lidské a mimozemské DNA tamních domorodců-Na'vi, protože byl avatar velmi drahý, dostal práci místo svého bratra právě Jake Sully, jako jediný byl biologicky dostatečně podobný.

Soukromá společnost (RDA) chce na tomto měsíci těžit vzácný kov-Unobtainium (jedno kilo se cení na 20 milionů dolarů), ale v tom jim přirozeně místní domorodci brání. Pomocí avatara, vypadajícího přesně jako Na'vi, by se snad dalo najít nějaké diplomatické řešení...

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Ale, jak už to tak bývá, nakonec se bude muset bojovat. Jake se však během tří měsíců pobytu zamiluje do místní princezny Neytiri a rozhodne se jí pomoci i navzdory faktu, že tak vlastně zrazuje vlastní lidi.

Neytiri Dis'kahan Mo'at'itey

13. června 2010 v 12:28 | Neytiri |  Na'vi
Již od mala se učila prostřednictvím písní oslavujících Eywau (Eywu - místní božstvo, které pravděpodobně skutečně existuje), ostatně tak jako jiné děti kmene Omaticaya.

Neytiri je dcerou Eytukana, náčelníka (olo'eyktan) kmene Omaticaya a "šamanky" (tsahik) Mo'at, jako taková je vlastně princeznou kmene. Z tohoto důvodu se měla i proti své vůli v budoucnu spojit s jedním z nejlepších lovců kmene jménem Tsu'Tey.

Řízením osudu však jednoho dne v pralese narazí na avatara Jakea Sullyho, nejprve ho chce chladnokrevně zabít, ale "duchové lesa", semínka posvátného stromu, jí dají znamení a ona se rozhodne raději ho zachránit před útokem místních "vlků".

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Neytiri se hned od počátku líbí Jakeova odvaha, ale zároveň jí hrozně rozčiluje jeho hloupé chování a do nebe volající neznalost.

přivítání

13. června 2010 v 10:57 | Neytiri
Ahoj mám novej blog a nechci na něm žádný sprosťárny a tomu kdo je tak napíše blokuju komentáře.Na tomhle blogu se dozvíte mnoho věcí o Na'vi,zvířatech a květinách z Pandory.
Hodně zábavy vám přeje Neytiri